Wielkanoc w Mieszkaniach Chronionych 2015

Autor: Joanna Gała   Data dodania: 2015-03-31 13:12:28

W dniu 26 marca 2015 roku w świetlicy Kompleksu Terapeutyczno- Integracyjnego "Wspólny Dom" odbyło się śniadanie wielkanocne dla mieszkańców mieszkań chronionych. Nie zabrakło typowo świątecznych potraw, pięknych dekoracji i rodzinnej atmosfery.Pomoc żywnościowa-Bank Żywności

Autor: Beata Michalczyk   Data dodania: 2015-03-26 15:11:21

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że rozpoczął kwalifikacje do
Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Osoby zainteresowane otrzymaniem żywności prosimy o zgłaszanie się do pracowników socjalnych -właściwych ze względu na miejsce zamieszkania

w godzinach przyjęć interesantów w okresie od 30.03.2015 do 30.04.2015

Osoby/rodziny mogą być zakwalifikowne do w/w formy pomocy, jeżeli ich dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej tj:

-osoba samotnie gospodarująca  - 813 zł

-osoba w rodzinie - 684 zł

UWAGA!!!!!

- Po 30.04.2015 nowe osoby nie będą kwalifikowane do pomocy żywnościowej

- Do wniosku należy załączyć dokumenty o dochodach za marzec 2015r

- Jeżeli osoba/rodzina dwukrotnie nie odbierze żywności zostanie skreślona z listy.

- Ponowna kwalifikacja może odbyć się za ok. pół roku.

 


Warsztaty zimowe już za nami.

Autor: Joanna Gała   Data dodania: 2015-02-16 11:51:36

W dniach  02-13.02.2015 w Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej "Rodzinka" działajacej na terenie Kompleksu Terapeutyczno - Integracyjnego "Wspólny Dom" odbywały sie warsztaty zimowe dla dzieci. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji min. wyjśce do kina KDK na film "Gang wiewióra", spotkanie prozdrowotne z pracownikami Sanepidu, pokaz militarny prowadzony przez rekontuktorów Stowarzyszenia Pułk 37 czy bal karnawałowy organizowany wspólnie ze Salezjańsą Organizacją Sportowa. Ponadto  dzieci brały udział w  grach, zabawach i konkursach. Na zajęciach mogły poznać zasady bezpieczeństwa, najpiękniejsze baśnie i wybrać się w podróż do krajów Uni Europejskiej a także przygotowac Walentynkę dla ukochanej osoby. Bal Karnawałowy w KTI 2015

Autor: Joanna Gała   Data dodania: 2015-02-16 11:12:52

W dniu 12.02.2015 na świetlicy Mieszkań Chronionych Kompleksu Terapeutyczno - Integracyjnego "Wspólny Dom" odbył sie bal karnawałowy połączony z Tłustym Czwartkiem. W balu brali udział mieszkańcy i kadra KTI. Były tańce, karnawałowe przebrania i tradycyjne pączki. impreza prowadzona była przed DJ Bartka, który zadbał o oprawę muzyczną i oświetlenie. Bal minął w bardzo miłej atmosferze.INFORMACJA

Autor: Rafał Chilarski   Data dodania: 2015-02-06 14:18:05

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOECZNEJ W KUTNIE

 

- podinspektor w Dziale Księgowości w pełnym wymiarze czasu pracy

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Warszawskie Przedmieście 10, 99 – 300 Kutno informuje, że w wyniku zakończenia procedur naboru na w/w stanowisko została wybrana Pani:


Marta Sławińska – Kutno

 

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

W ocenie komisji rekrutacyjnej, Pani Marta Sławińska spełnia wymagania niezbędne dotyczące pracy na stanowisku podinspektora w Dziale Księgowości zarówno w zakresie koniecznego wykształcenia, stażu pracy jak i merytorycznego przygotowania do realizacji zadań na tym stanowisku.


Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze

Autor: Rafał Chilarski   Data dodania: 2015-01-20 14:13:08

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko podinspektora w Dziale Księgowości MOPS w Kutnie.

Treść ogłoszenia i wzory oświadczeń dostepne sa w zakładce Dział Administracji i Kadr -> Konkursy


życzenia

Autor: Ania Śliwińska   Data dodania: 2014-12-17 11:08:17


Dzień Wolontariusza 2014

Autor: Joanna Gała   Data dodania: 2014-12-15 08:35:20

W dniu 09.12.2014r. w Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zostali zaproszeni na nie przedstawiciele Klubów Wolontariusza działających w kutnowskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  oraz wolontariusze współpracujący z Lokalnym centrum Wolontariatu.  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele następujących szkół:

I Liceum Ogólnokształcącego  im. J.H. Dąbrowskiego

II Liceum Ogólnokształcącego  im. J. Kasprowicza

Zespołu Szkół nr  2 im. A. Troczewskiego

Zespołu Szkół nr  3 im. W. Grabskiego

Zespołu Szkół nr  4 im. Z. Balickiego

Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza

Młodzież z  Gimnazjum nr 3 , Liceum Ogólnokształcącego nr  1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrowszczak przedstawiła prezentacje multimedialne dotyczące ich działalności.  Natomiast Koło Dziennikarsko- Teatralne z Zespołu Szkół nr 3 wystawiło przedstawienie pt. „Pokaże Ci jak zachodzi słońce”.  Przedstawiciele Klubów wolontariusza otrzymali Podziękowania, które w imieniu Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego wręczyła Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie Pani Halina Szatkowska. Na zakończenie spotkania odbyła się loteria, w której zaproszenie Wolontariusze mogli wylosować ciekawe upominki.  Na uczestników czekał również słodki poczęstunek. Spotkanie minęło w miłej i świątecznej atmosferze.Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Autor: Joanna Gała   Data dodania: 2014-12-05 08:40:29

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy  chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej.

Wszystkim  Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia a także podziękować za bezinteresowną pomoc oraz trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.


25 listopada Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet

Autor: Beata Michalczyk   Data dodania: 2014-11-24 11:37:08

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki

z Przemocą wobec Kobiet.

Symbolem sprzeciwu wobec agresji kierowanej pod adresem kobiet jest biała wstążka.

Kampania Białej Wstążki, to największa na świecie adresowana głównie do mężczyzn międzynarodowa kampania mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

W tym dniu są przeprowadzane ogólnopolskie akcje i kampanie mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie przemocy w rodzinie, a zwłaszcza wobec kobiet oraz uświadomienie, że przemoc ze względu na płeć stanowi jednocześnie naruszenie praw człowieka.

W ramach realizacji zadań Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego będą udzielać wszelkich porad i informacji na temat przemocy w Punkcie, który będzie uruchomiony na ul. Królewskiej (przy Pl. Wolności) w godzinach 12.00-16.00. Członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych będą również przypinać mężczyznom białe wstążki na znak zwalczania przemocy wobec kobiet.

 

Jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

 

Każdy, kto jest świadkiem przemocy ma moralny i prawny obowiązek reagowania, przekazywania informacji do instytucji do tego powołanych tj. Policja, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Informacje można przekazywać telefonicznie:

KPP 997 ( połączenie bezpłatne)

MOPS 24/ 2534446 lub 24/ 2537847 w godz. 7.30- 15.30

email : sekretariat@mops.kutno.pl

 


© 2011-2014 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie